ITALIAN BRIDAL COUTURE

ITALIAN BRIDAL COUTURE

wtorek, 9 lipca 2013

100 % MADE IN ITALY. Co to właściwie znaczy?

DLACZEGO W ZGLOBALIZOWANYM ŚWIECIE DOCENIAMY PRODUKTY MADE IN ITALY?

Produkcja w  Chinach, czy w innych zakątkach świata, gdzie pracownicy są wykorzystywani pracując za głodowe kwoty, pozwala zbić fortunę znanym markom, które zlecają tam podwykonawstwo, sprawiło,  że wszystkie produkty są zbliżone jakością i sposobem wykonania.

Wiele firm z branży modowej zaczęło wprowadzać w błąd konsumentów, rejestrując spółki prawa handlowego w Italii, a rzeczywistą działalność oraz produkcję wykonując w zupełnie innym miejscu, najczęściej w Chinach, sprzedając swe produkty pod nazwą włoskiej spółki.

Nie bez przyczyny wiele marek usiłuje sie "podszyć" pod włoskie, gdyż mają pełną świadomość, że wartość produktu Made in Italy jest ceniona na całym świecie i posiada ciężko wypracowaną renomę, przez wiele pokoleń włoskich rzemieślników, którzy łącząc cieżką pracę połączoną z  wrodzonym talentem do kreowania niepowtarzalnych projektów, tworzyli produkty, w których zakochał się cały świat.

Salvatore Ferragamo
Źódło: Artbiznes.pl

      Butik Salvatore Ferragamo przy Via Montenapoleone w Mediolanie
      Źródło: businesspeople.it

Są to historie takie jak np. Salvatore Ferragamo urodzonego w biednej, wielodzietnej rodzinie, który jako 9-latek rozpoczął pracę u szewca. Jego dzień pracy trwa 14 godzin. Po śmierci ojca wyprowadza się z małego miasteczka do Neapolu, gdzie mieszka na ulicy i pracuję w zakładzie szewskim aby móc utrzymać mamę i rodzeństwo. Salvatore w wieku 10 -lat z pomocą stryja Alessandro Ferragamo otwiera swój pierwszy zakład szewski, który na przełomie dziesięcioleci pełnych wyrzeczeń, ciężkiej pracy i determinacji urósł do rangi światowej marki z renomą Made in Italy.

CO TO WŁAŚCIWIE ZNACZY 100 % MADE IN ITALY?


Co oznacza, że dany produkt z sektoru przemysłu modowego  jest 100 % Made in Italy:

- został zrealizowany według zastrzeżonych autorskich projektów włoskiej marki;
- został w całości wyprodukowany we Włoszech;
- wykonany z wyselekcjonowanych, najszlachetniejszych materiałów;
- wykonany z zachowaniem najlepszych włoskich tradycji rękodzieła.


Powyższe cztery czynniki stanowią gwarancję, że kupujemy produkt najwyższej jakości, a cena, którą płacimy stanowi realną wartość najwyższej jakości designu, pracy rzemieślniczej oraz słynących z najwyższej jakości włoskich materiałów takich jak tkaniny czy skóry.
Jeżeli nie jesteście Państwo pewni czy dana firma rzeczywiście oferuję Wam najwyższej jakości włoski produkt pytajcie o CERTYFIKATY 100% MADE IN ITALY.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz