ITALIAN BRIDAL COUTURE

ITALIAN BRIDAL COUTURE

piątek, 12 lipca 2013

APULIA tu powstają suknie ślubne 100 % Made in Italy

Fot.: Malownicze skaliste wybrzeże kurortu Polignano a MareApulia to region w południowej Italii  ze stolicą Bari. W apulijskiej miejscowości Putignano powstają suknie ślubne 100 % Made in Italy z zachowniem najstarszych tradycji włoskiego rękodzieła i wykorzystaniem najszlachetniejszych tkanin, które słyną z wysokiej na całym świecie.
 
W Putignano na początku drugiej połowy XX wieku powstają pierwsze rodzinne firmy specjalizujące się w produkcji sukien ślubnych. W jednej z tych nowo otwartych firm swoją karierę zawodową rozpoczyna Giovanna Darconza, założycielka marki Giovanna Sposa. Utalentowana pracownica szybko poznaję tajniki tego rzemiosła i za namową męża postanawia otworzyć własne atelier ślubne. W ten sposób w roku 1985 rozpoczyna się historia marki Giovanna Sposa.


Fot.: Putignano Stare Miasto, tu miało swoją siedzibę pierwsze atelier Giovanna Sposa


Fot.: Putignano, Via Giuseppe Verdi obecna siedziba Giovanna Sposa


Miejscowość Putignano słynie nie tylko z najpiękniejszych w Italii sukien ślubnych, ale także z najstarszego i najdłużej trwającego włoskiego karnawału, odbywającego się na przełomie stycznia i lutego każdego roku. Na ten czas spokojna południowa miejscowość, tętni życiem i gości tysiące turystów z Włoch i za granicy.

Fot.: Karnawał w Putignano


Putignano to miejscowość z charakterystycznym włoskim starym miastem i jego uroczymi wąskimi uliczkami, w którego centrum znajduje się Kościół Santa Maria.

Fot.: Putignano Kościół Santa Maria

Zaledwie 14 kilometrów od Putignano usytuowana jest miejscowość Alberobello, słynąca z uprawy oliwek oraz malowniczych form architektonicznych typu trulli. Trulli to niewielkie jednoizbowe budynki mieszkalne, budowane z kamienia wapiennego bez zaprawy.

Fot. : Trulli z Alberobello


Putignano leży 20 km od znanego morskiego kurortu Polignano al Mare.


Fot. Polignano al Mare


Apullia to region w którym przez większość roku można ujrzeć bezchmurne słoneczne niebo, słynący z najczystszego morza i doskonałego jedzenia. Tutaj powstają też najpiękniejsze suknie ślubne, które zachwycają Panny Młode na całym świecie.

Fot.: Suknia ślubna z kolekcji Giovanna Sposa. Kampanię reklamową zrealizowano w Polignano al Mare.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz