ITALIAN BRIDAL COUTURE

ITALIAN BRIDAL COUTURE

wtorek, 5 listopada 2013

Jak powstają włoskie suknie ślubne. Część 3- Atelier Giovanna Sposa.


Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, mamy przyjemność, zaprosić Was do Atelier Giovanna Sposa w Putignano, aby uchylić rąbka tajemnicy włoskiej marki, o tym z jaką atencją i prawdziwą miłością do każdego projektu powstają włoskie suknie ślubne.

Większość pracowników firmy to specjaliści w branży, związani z marką Giovanna Sposa od ponad 20 lat. Każdy dział  specjalizuję się w odrębnym procesie tworzenia sukni ślubnej, od projektantów, twórców modelu wzorcowego, przez krojczych, krawcowe, konstruktorów gorsetów oraz panie zajmujące się wyszyciami ręcznymi.

Przedstawiamy ten misterny proces, abyście Panie przekonały się, że jedna krawcowa sama nie jest w stanie uszyć Wam sukni "identycznej" jak na fotografii reklamowej znanej marki, ponieważ - po pierwsze: jest osobą nieuczciwą, łamiąc prawo poprzez kradzież własności intelektualnej firmom specjalizującym się w produkcji sukien ślubnych. A po drugie: efekt będzie bardzo daleki od oryginalnej sukni, a wręcz karykaturalny, co naraża wiele Pań na stres i nieprzewidziane wydatki przed ślubem związane z koniecznością zakupu nowej sukni ślubnej.

W przypadku tak ważnej dla każdej z nas kreacji, która stanowi najważniejszy element oprawy wyjątkowego dnia w życiu każdej kobiety, warto wydać kilkaset złotych więcej, aby poczuć, że nasza suknia ślubna jest taka jak każda z nas-unikatowa. 

Zapraszamy do zlokalizowanego w najbardziej słonecznym regionie Włoch- Apulii, atelier Giovanna Sposa, gdzie powstają " con amore", czyli "z miłością" suknie ślubne waszych marzeń...


Uzdolnieni"Modelisti", czyli krojczy stanowią nieocenione wsparcie dla projektanta z ich cudowną umiejętnością przeniesienia szkicu na szlachetne tkaniny. Antonella (po lewej) pracuję w firmie od 20 lat.

Na każdym etapie procesu tworzenia model wzorcowy upinany jest na manekinie, aby osiągnąć perfekcję w tym jak suknia będzie układała się na sylwetce Panny Młodej.
Suknie włoskiej marki słyną z tego, jak idealnie modelują sylwetkę, dzięki doskonałej konstrukcji, która stanowi od lat zastrzeżoną tajemnicę firmy.
Erminia dba o to aby Wasze sylwetki w sukniach ślubnych prezentowały się olśniewająco.

Kolejny prototyp sukni przechodzi ostateczny test manekinu

"Si !" -Tak! wypowiedziane z uśmiechem, oznacza, że suknia ma perfekcyjną konstrukcję i może zostać wprowadzona do kolekcji

Istotnie jest aby praca była pasją i aby wykonywać ją z uśmiechem, Valeria (po prawej)
codziennie to udowadnia. Według włoskiego przysłowia "per rendere felici le spose con abiti bellissimi, sono necessarie sarte felici", czyli "aby uczynić Panny Młode szczęśliwymi w przepięknych sukniach ślubnych, trzeba szczęśliwych krawcowych".

Technologia prasowania sukni to długotrwały i wbrew pozorom skomplikowany proces, którego efektem jest "architektura" kreacji ślubnej.


Najbardziej wymagający proces działu produkcji Haute Couture, panie zajmujące się wyszywaniem ręcznie sukni drobnymi kryształowymi elementami. Bywają unikatowe modele których ozdobienie trwa cały miesiąc!

 Ręczne wyszywane aplikację powstają z tysięcy drobnych elementów,
do tego potrzeba chirurgicznej precyzji oraz zmysłu artystcznego 

Elisabetta tworzy unikatowe aplikacje wyszywane ręcznie

Efekt wielogodzinnej pracy-koronka lśniąca tysiącami kryształowych elementów

Ręcznie wyszywany gorset sukni na linii biustu


Największa satysfakcją dla projektantów sukni, jest to jak wspaniale prezentują się one na Pannach Młodych, które wybrały ich kreacje


Suknie stworzone aby realizować sny każdej kobiety, o byciu w tym jednym dniu księżniczką, gotowe
do odbycia podróży do butików w całej Italii, Europie i Japonii

Lisa dba aby przesyłki z sukniami dotarły na czas do salonów ślubnych


Tymczasem my wracamy do Polski, aby przenieść do nas fragment słonecznej Italii z jej wspaniałą modą ślubną. 
Więcej szczegółów już wkrótce przedstawimy na blogu...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz