ITALIAN BRIDAL COUTURE

ITALIAN BRIDAL COUTURE

czwartek, 29 sierpnia 2013

TRENDY MODY ŚLUBNEJ 2014. RELACJA Z BRIDAL WEEK MEDIOLAN.


Fot.: Plac Duomo w Mediolnie. W czerwcu Mediolan zmienia się w światową stolicę mody ślubnej. Tu przyjeżdzają przedstawiciele branży, aby poznać trendy na sezon 2014.


We włoskiej stolicy mody - Mediolanie w czerwcu odbywa się wydarzenie nazywane tygodniem mody ślubnej, podczas którego mają premiery kolekcje sukien ślubnych na sezon 2014.
Na MILAN BRIDAL WEEK zostają przedstawione projekty najważniejszych włoskich marek ślubnych. W przedostatni tydzień czerwca do Mediolanu zjeżdżają przedstawiciele butików ślubnych z całego świata, aby poznać trendy na przyszły sezon oraz wybrać kolekcję włoskich projektantów, które słyną z niepowtarzalnego designu i wysokiej jakości wykonania. 

Fot.: Pokaz kolekcji 2014 podczas Milan Bridal Week 


Do włoskiej stolicy mody przybywają również dziennikarze reprezentujący opiniotwórcze portale i magazyny ślubne, aby przedstawić czytelnikom relację z wydarzenia, podczas którego rodzą się trendy na przyszły sezon. 


Fot.: Prestiżowy włoski magazyn ELLE Spose prezentacja podczas Bridal Week.
KOLEKCJA GIOVANNA SPOSA 2014 IDEALNY MARIAŻ WŁOSKIEJ TRADYCJI Z NOWOCZESNOŚCIĄ.

Marka Giovanna Sposa zaprezentowała kolekcję 2014 podczas tygodnia mody ślubnej w jednym z najbardziej prestiżowych mediolańskich hoteli - Principe di Savoia.Fot.: Hotel Principe di Savoia w Mediolanie. Tu zatrzymują się podczas pobytu w Mediolanie Madonna, George Clooney oraz Państwo Beckham. Hotel jest też miejscem wydarzeń i spotkań biznesowych. Podczas Milan Bridal Week odbywają się w nim premiery kolekcji ślubnych.


Kolekcja GIOVANNA SPOSA HAUTE COUTURE na sezon 2014 charakteryzuję się połączeniem tradycjonalizmu z nowoczesnością. Suknie typu „principessa”, czyli księżniczka są znakiem rozpoznawczym stylu Italian Bridal Couture, ale w sezonie 2014 w linii Couture pojawiają się również modele zwiewne  i delikatne, wykonane jak większość kreacji marki, z najszlachetniejszego jedwabiu, wyszywane ręcznie morzem kryształków i błyszczących elementów, ozdobione w fantazyjnym włoskim stylu.
Dla trendsetterek zostały zaprojektowane suknie inspirowane luksusową modą lat 20-tych oraz kostiumami stworzonymi przez włoski dom mody PRADA dla głównej bohaterki filmu Wielki Gatsby- Daisy Buchanan. 
Tradycjonalistki w kolekcji Couture odnajdą suknie marzeń w linii kreacji wykonanych z koronek ręcznie wyszywanych drobnymi kryształowymi i perłowymi elementami, sprawiającymi, że suknia ślubna  staję się prawdziwym dziełem sztuki. 
Romantyczki zachwycą się niepowtarzalnymi kreacjami wyszywanymi trójwymiarowymi kwiatowymi aplikacjami oraz ozdobionymi spektakularnymi kwiatami, będącymi rękodziełem wyspecjalizowanych włoskich atelier. 
Elegantki idealnie odzwierciedlą swój styl w jednym z zwiewnych jedwabnych modeli, inspirowanymi gwiazdami czerwonego dywanu.


W kolekcji Haute Couture moda spotyka się ze sztuką, a efektem tego spotkania są unikatowe suknie ślubne dla wyjątkowych Panien Młodych, chcących podkreślić swoją charyzmę i wyrazisty styl.


                     fot : Dyrektor Artystyczna i założycielka marki Giovanna Sposa - Giovanna Darconza 


fot.: Detale, które czynią różnice. 
Gorset sukni wyszywany ręcznie milionem drobnych kryształków ozdobiony ręcznie wykonanym kwiatem w stylu ITALIAN BRIDAL COUTURE.

BY GIOVANNA 2014
Natomiast kolekcja BY GIOVANNA inspirowana stylem Mediolanu, charakteryzuje się włoską elegancją oraz stylem MINIMAL CHIC.  Wielbicielki stylu glamour zachwycą suknie z najmodniejszymi akcentami kolorystycznymi sezonu. Oryginalny design połączony z najszlachetniejszymi włoskimi tkaninami to znak rozpoznawczy linii BY GIOVANNA, określanej w Mediolanie jako „collezione charme”, czyli czarująca kolekcja. Oryginalne detale zdobiące suknie takie jak: kwiaty 3D, elementy z kryształów Swarovskiego i ręcznie wyszywane aplikację czynią minimalistyczne dzieła sztuki krawieckiej niesamowicie szykownymi kreacjami. 
Kolekcja na sezon 2014  stanowi odpowiedź na oczekiwania Panien Młodych, które w dniu ślubu chcą prezentować fascynujący kobiecy look, zachowując przy tym naturalność i elegancję.

Obie linie marki, jak zawsze są doskonale uzupełnione dodatkami we włoskim stylu: romantycznymi długimi welonami zdobionymi koronkami Chantilly, pelerynami wyszywanymi kryształami Swarovskiego oraz stylowymi bolerkami.
Dominująca tonacja sukien ślubnych w sezonie 2014, zgodnie z tendencjami z Mediolanu, to kolor określany we Włoszech, jako „bianco seta”, co oznacza „jedwabna biel”, ciepły a jednocześnie świetlisty odcień bieli, który jest charakterystyczny dla szlachetnych tkanin. W sukniach ślubnych w tym kolorze doskonale wyglądają Panie o każdym typie karnacji, a szczególnie Słowianki.

Stało się już tradycją, że marka co sezon posiada w swych kolekcjach suknie typu „2 w 1”, które pozwalają Pannie Młodej, w wybranym momencie uroczystości, „wyczarować”  drugą zupełnie nową kreację . Bo która z nas nie lubi niespodzianek...                                     fot.: Wnętrza hotelu stanowiły doskonałą oprawę wydarzenia  fot.: Suknie z kolekcji BY GIOVANNA w stylu minimal chic oczarowały polskich i japońskich Partnerów
marki Giovanna Sposa Specjaliści z branży ślubnej zgodnie uznali kolekcję sukien na sezon 2014 jako: „olśniewającą niespodziankę marki z przeszło 28-letnią tradycją, która zachowując charakterystyczny styl oraz pozostając wierna włoskiej tradycji krawiectwa couture i rękodzieła, wciąż zaskakuję, spoglądając w przyszłość i wyprzedzając trendy oraz wykazując atencję na oczekiwania kolejnych pokoleń najbardziej wymagających Panien Młodych z całego świata”.
Na zglobalizowanym rynku, gdzie większość światowych marek powierza wykonanie sukien chińskim fabrykom, aby pomnażać zyski, kosztem taniej siły roboczej, a każdy projekt jest do siebie podobny, jakość wykonania oraz design 100 % Made in Italy, pozwala podarować Pannie Młodej w tej wyjątkowej kreacji, jaką jest suknia ślubna, personalizację i poczucie wyjątkowości w tym najważniejszym dniu Jej życia. 

Fot.: Zapowiedź kampanii reklamowej kolekcji BY GIOVANNA 2014


Już niebawem opublikujemy fotografie całej kolekcji sukien ślubnych BY GIOVANNA 2014.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz