ITALIAN BRIDAL COUTURE

ITALIAN BRIDAL COUTURE

wtorek, 16 lipca 2013

Gwiazdy wybierają włoskie suknie ślubne. Jessica Biel w Giambattista Valli.

Fot.: Magazyn PEOPLE. Jesica Biel wybrała suknie w delikatnym pastelowym kolorze uszytą z jedwabnego muślinu i organzy.

Giambattista Valli urodzony w Rzymie w 1966 roku uczęszczał do Szkoły Sztuki, gdzie odkrył akwarele Saint Laurenta i szkice Grau dla Christiana Diora. Następnie studiował w rzymskim Instituto Europeo di Design, a później uczestniczył w szkoleniu ilustrowania Saint Martin  School of Art w Londynie. W latach 1988-1990 pracował w atelier  Roberto Capucci, jako asystent projektanta. Od Capucciego nauczył się sensu " dramatycznego" mody i świadomego użycia koloru. W latach 90 został powołany przez włoską rodzinę FENDI, jako Senior Designer nowej linii FENDISSIME. W eksperymentach z modą pret-a-porter, bawi się miksując inspirację z wielu podróży po świecie, które odbył.  Indie z piosenkami Mina, kostiumy sceniczne Felliniego oraz Nowy Jork z Halstonem i Biancą Jagger.
W roku 1995 Maruccia Mandelli mianuję Giambattistę Valli jako Senior Designer jej mediolańskiej marki KRIZIA. Ważny moment w karierze utalentowanego projektanta nastąpił w roku 1997, kiedy przeprowadza się do Paryża na zaproszenie domu mody UNGARO. Po czterech latach pracy w atelier Ungaro, w roku 2001 zostaję mianowany Dyrektorem Artystycznym linii pret-a-porter UNGARO EVER i ACCESORI.
W roku 2005 Valli czuję się gotowym, aby wykonać ważny krok w swoim życiu, kreując linię ubrań dla kobiet sygnowaną swym imieniem, w tym samym roku na Fashion Week prezentuję pierwszą kolekcję GIAMBATTISTA VALLI. Do dnia dzisiejszego powiększa się lista projektów utalelentowanego Włocha, który firmuję swym nazwiskiem linię obuwia i toreb, ale również współpracuję ze znaną firmą MONCLER dla której kreuję kolekcję kurtek " Gamme Rouge"
Kreację Gianbattista Valli są prezentowane na najbardziej prestiżowych czerwonych dywanach i wybierane przez takie gwiazdy, jak Penelope Cruz, Sarah Jesica Parker e Charlize Therone.
W roku 2012 odbył się we włoskim regionie Apulia ślub Justina Timberlake z Jessicą Biel. Amerykańska aktorka wybrała włoską suknie Valli. Giambattista o współpracy z Jessicą wypowiedział się następująco: ''Była zawsze cudowna interpretując moje kreację, byłem zachwycony, kiedy poprosiła mnie o pomoc przy okazji ślubu z Justinem. I nie mógłbym być bardziej dumny, że poszła do ołtarza we Włoszech, moim kraju, ubrana w suknie ślubną Giambattista Valli"

Fot.: Apulijska miejscowość FASANO. W jednym z takich nadmorskich hoteli odbył się ślub amerykańskiej pary.

Fot: Giambattista Valli z Jessicą Biel

                                     Fot. : magazyn PEOPLE. Jessica wyglądała promiennie w różowej kreacji ślubnej

Przyszłe Panny Młode, które zainspirowała różowa suknia ślubna, a nie chcą rezygnować z klasycznych odcieni ivory i bieli, polecamy suknie ślubne z delikatnymi kolorystycznymi akcentami w kolorze różowym.


Fot.: Suknia ślubna z akcentami w kolorze  różowym,  Giovanna Sposa 2403


Fot.: Suknia z akcentem w kolorze liliowym z jedwabnej organzy


Fot.: Suknia ozdobiona ręcznie wykonanym kwiatem w odcieniu pastelowego różu, Giovanna Sposa  2410

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz